Міжзубні щіточки для досконалої гігієни порожнини рота
Звичка чистити зуби має важливе значення для здоров'я ротової порожнини та для запобігання виникненню карієсу і захворювань ясен. Для оптимальної гігієни необхідно видаляти бактеріальний наліт із поверхні зубів та язика, для цього рекомендується користуватися спеціальними засобами.
Зубна щітка є найважливішим засобом для механічного видалення нальоту, однак може очистити лише 60% поверхні зубів. Решта 40% знаходяться у міжзубних ділянках, які є сприятливими для накопичення зубного нальоту. Для того щоб позбутися цих бактеріальних накопичень, необхідно використовувати спеціальні гігієнічні засоби, зокрема міжзубні щіточки, дентальні нитки або стрічки, які підбираються залежно від розміру проміжків, а також іригатори.
6 простих кроків для правильної гігієни порожнини рота
|
1. Виберіть якісну зубну щітку з рельєфною поверхнею та закругленими щетинками.
|
|
2. Використовуйте правильну методику чищення.
- Щітку необхідно розмістити навпроти лінії ясен під кутом 45° до поверхні зуба. Починайте чищення при не зімкнутих зубах, з верхньої щелепи зі щічної поверхні. Виконайте 10 рухів, після цього зробіть те ж саме для зубів з іншої сторони верхньої щелепи. Зворотньо-поступальними рухами у горизонтальному та вертикальному напрямках очистіть внутрішні поверхні зубів зі сторони язика.
-
Потім почистьте жувальні поверхні зубів. Потрібно виконати 10-15 рухів із кожної сторони у напрямку з рота назовні. Виконайте все це для зубів нижньої щелепи.
-
Очистіть внутрішню (язичну) поверхню зубів.
-
Закінчуйте чистку зубів масажем ясен, який виконуйте при зімкнутих зубах. Круговими рухами щітки проведіть легкий масаж ясен верхньої та нижньої щелеп.
-
Весь процес чищення зубів повинен займати не менше 3 хвилин.
|
|
3. Виберіть найкращий засіб для чищення міжзубних ділянок.
- Для широких проміжків рекомендується користуватися міжзубними щіточками. Важливо вибирати правильний розмір міжзубного проміжку в міліметрах (Passage Hole Diameter, скорочено PHD). Щітка повинна проходити легко, щоб щетинки, а не дріт торкалися зубів.
-
Проводьте щіткою вперед та назад, не повертаючи її. Повторіть те саме з внутрішньої сторони зубів.
-
Нанесіть краплю гелю INTERPROX на щітку для отримання кращого результату від чищення. Унікальний склад та специфічні властивості гелю дозволяють йому швидко проникати у міжзубні проміжки і таким чином запобігати запаленню ясен і появі карієсу, а також сприяти зменшенню кровоточивості ясен.
-
Необхідно обрати щіточку, яка забезпечує найкращий доступ до кожної міжзубної ділянки. Щіточки випускаються з кутовими або прямими та гнучкими ручками.
|
|
4. Користуйтеся зубними пастами та ополіскувачами.
- Засоби повинні містити фтор та інші спеціальні компоненти, які якнайкраще підходять для вашої ситуації (проблеми з яснами, брекети, чутливі зуби, тощо).
|
|
5. Видаляйте бактеріальний наліт з поверхні язика.
-
Цей наліт є причиною неприємного запаху з рота. Використовуйте спеціальний очищувач язика.
|
|
6. Повторюйте цю процедуру принаймні двічі на день або після кожного вживання їжі.
|
Стаття написана з використанням матеріалів
https://www.dentaid.com/en/oral-health/interproximal-cleaning