ПЕРІІМПЛАНТИТНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Зубний імплантат – це титановий стержень, який використовується для заміщення відсутнього зуба. Прикріплюється до кістки шляхом остеінтеграції – процесу, внаслідок якого імплантат міцно та щільно обростає кістковою тканиною.
Періімплантитні захворювання ділять на: мукозит і періімплантит.
Мукозит виникає у зв'язку з багатьма причинами внаслідок накопичення бактеріального нальоту, який спричиняє запалення тканин навколо імплантата, але без ознак втрати кістки. Як і гінгівіт, характеризується запаленням, набряком та кровоточивістю. Приблизно 80% людей з дентальними імплантатами мають мукозит.
Періімплантит також спричиняється багатьма факторами у результаті накопичення бактеріального нальоту, має ознаки: запалення м'яких тканин навколо імплантата, але з руйнуванням кісткової тканини. Може призвести до втрати опорних для імплантата тканин, і як наслідок, його випадіння. Близько 30% пацієнтів з дентальними імплантатами страждають на періімплантит.
Як і пародонтальні захворювання, мукозит та періімплантит спричиняються бактеріальним нальотом, особливо часто виникають у міжзубних проміжках та періімплантатній борозні через погану гігієну ротової порожнини.
Бактерії проникають під слизову тканину навколо імплантата і викликають запальну реакцію у цій ділянці, так починається мукозит. Згодом у нальоті у великій кількості з'являються патогенні бактерії, що здатні руйнувати кісткову тканину. Імплантат утримується лише кістковою тканиною (на відміну від зуба, який підтримує пародонтальна зв'язка), якщо захворювання прогресує, імплантат випадає.
Інші хвороби, що викликані відсутністю належної гігієни міжзубних проміжків:
Стаття написана з використанням матеріалів: https://www.dentaid.com/en/oral-health/interproximal-cleaning